13 Nisan 2018 Cuma

Şampiyonlar Ligi çeyrek ve yarı finalleri (2004 - 2018)


Şampiyonlar Ligi'nde yeni formata geçilen 2003 yılından günümüze uygulanan sistemde çeyrek final, yarı final ve finale katılan tüm takımları aşağıdaki tablolarda görebilirsiniz. Malumunuz 2003'ten evvel çift grup yapılıyor, sonrasında finaller başlıyordu.

* Barcelona son 11 sezonun tamamında en az çeyrek final oynadı
* Real Madrid son 8 sezonda oynadığı çeyrek finallerin tamamında kazanıp yarı final oynadı
* Bayern Münih son 10 sezonda 9 kez en az çeyrek final oynadı
* 15 sezonda çeyrek finale çıkan 120 takımın 113'ü (% 94) beş büyük ülkenin (İspanya, İngiltere, Almanya, İtalya, Fransa) takımlarından oluşuyor
* 15 sezonda yarı finale çıkan 60 takımın 58'i (% 97) beş büyük ülkenin (İspanya, İngiltere, Almanya, İtalya, Fransa) takımları. Şanslı iki takım Porto ve PSV.
* Üst üste şampiyon olan tek takım Real Madrid
2 yorum:

 1. Merhaba,
  Şimdi siz de düzenlenmekte olan web etkinliğine katılabilirsiniz. Blogum Harika kampanyası ile websiteniz veya blogunuzla kazanmaya aday olun, websitenizi tanıtın, promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 2018 yılı içerisinde yeniden düzenliyoruz. Katılım için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Web : http://www.blogumharika.com/
  Mail: iletisim@blogumharika.com

  YanıtlaSil
 2. Elinize sağlık. Biz de başta hukuki konular hakkında olmak üzere en net bilgileri sizlerle paylaşmaya başladık ve devam ediyoruz. https://ennetbilgi.blogspot.com/ Takip edin lütfen...

  YanıtlaSil

SON 1 AYDA EN ÇOK OKUNANLAR